promoImage.jpg, 186kB

Program hnutí Jundrov žádá nové tváře 

Řídíme se heslem: Politika není byznys, politika je služba občanům !
 
 

Otevřená radnice

Mnoho bylo řečeno o korupci, nevůli úředníků, nejasnosti vyhlášek ap. Jediná cesta je naprosto transparentní a moderně, slušně a rychle komunikující radnice.

Chceme proto média radnice - Zpravodaj, webové stránky a další kanály - řídít na rovném přístupu všech stran - tak aby byla zajištěna vzájemná kontrola a možnost výměny názorů a třeba i nevšedních přístupů

Veškeré informace o činnosti úřadu, tendrech a uzavřených zakázkách chceme vždy a rychle prezentovat na webu a všech dalších možných kanálech. Radnice nemá mít žádná tajemství!

Celý administrativní chod úřadu chceme také digitalizovat. Dopis občana je po přijetí podatelnou naskenován a od té chvíle je jasně vidět jeho pohyb úřadem: kdo, kdy a jak se jím zabýval.

Jundrov za 20 let

Počet obyvatel městské části se v sedmdesátých letech ztrojnásobil. Od roku 1989 opět rostl počet obyvatel a domů, bytů. Co se ale nijak nezměnilo, jsou podmínky dopravy a služeb. Trolejbus na Veslařské, nové silnice a chodníky !!

Diskuse o novém Územním plánu města Brna nastoluje tyto otázky znovu a tvrději. Jundrov nemá žádné alternativní plány dopravy a parkování než Veslařskou. Počet aut během dne projíždějících stále roste. Proto debata o uzemním plánu musí začít u dopravy - nechceme svou obec ucpat a zadusit výfuky

Juranka nemá reálné dopravní řešení, a proto expanzivní plány výstavby nejsou smysluplné. Chceme Juranku v rámci stávající čáry výstavby pro individuální bydlení a bez budování větší komunikace než nyní. Velký pás zahrádek možná nebude využíván jako dříve, lepší plánem pro kopcovitou lokalitu Juranka je zeleň parků a sportovišť. Pokud vznikne smysluplný plán zástavby, rozhodně pak by měl být členitější tj. s většími vzdálenostmi mezi obydlími a s větším prostorem pro sportoviště a parky (stávající Jundrov má např. tři sportoviště, Juranka ani ve variantě I nového ÚP nepočítá s žádným), takováta vartianta pak také musí mít veřešenou dopravu, a to ve více alternativách než pouze a jenom v rámci ulic Kopretinová (Jundrov) a Libušina třída (Kohoutovice)

Káčata mají lepší polohu, ale bez primárního vybudování alternativního vjezdu (mostu), nemá žádný smysl pokračovat v posunování stávající  výstavby. Jen v roce 2011 vznikne dalších 35 domků a zhruba stejné číslo dalších v rámci dosavadního plánu je taktéž nepřekročitelným maximem.

Krásná a čistá městská část

Chceme skoncovat s pálením zahradního odpadu. Přílíš málo jedinců obtěžuje příliš mnoho ostatních. Existují alternativy jak v 21. století zahrádkařit, bez toho aby v težko rozptýlitelné lokalitě Jundrova vznikal smog a inverze.

Chceme ještě více zeleně a menších hřišť: revitalizace “náměstí” na soutoku ulic Sosnová a Šeříková zatraktivní tuto lokalitu a umožní odpočinek pro pěší při cestě vzhůru. Spravme hřiště za Dubovou, jak se o již pár let pokouší občanská iniciativa. Zrekultivujme oblast mezi Veslařskou a Pisáreckou pro sport a odpočinek.
Diskuse

Jméno: Email:
Předmět:
Text: