promoImage.jpg, 186kB

Proč JUNDROVÁCI?

1. Přinesli jsme svěží styl politiky, naše motto zní: „Politika není byznys, ale služba občanům!“ Říkáme věci na rovinu, ale nikoho nestrašíme, a chceme, aby lidé věděli o tom, co dělají jejich zastupitelé a proč.

2. Postarali jsme se o to, aby radnice byla otevřená k občanům.
Prosadili jsme otevřená výběrová řízení na veřejné zakázky, audit úřadu městské části, zpravodaj prezentující protichůdné názory. A co zveřejňování videozáznamu z jednání zastupitelstva? Samozřejmost. Ale jen pro Jundrováky. Zatím se nám nepodařilo prosadit, aby video pořizoval a zveřejňoval úřad. Děláme to zatím sami, ve vlastním volném čase a za vlastní náklady na www.jundrovskatelevize.cz

3. Nekompromisně hájíme zájmy občanů proti zájmům developerů, soustavně a úspěšně bojujeme proti změně územního plánu, která by z Juranky a z Káčat udělala zónu pro masivní výstavbu. Chceme územní plán od profesionálů, kteří budou dbát o zájmy občanů.


4. Usilujeme o zlepšení životního prostředí v Jundrově. Úspěšně jsme dosáhli maximálního omezení pálení zahradního odpadu, staráme se o kultivaci ploch veřejné zeleně a o rozšiřování veřejných míst, kde by občané Jundrova mohli relaxovat a trávit volný čas.

5. Řešíme problémy občanů s parkováním. Podíleli jsme se na tom, že v tuto chvíli je vydáno územní rozhodnutí pro výstavbu parkovacího domu pod Dubovou. Naší ambicí je zajistit pro stávající jundrovské občany v příštích čtyřech letech minimálně 100 nových parkovacích míst.

6. Řešíme dopravní problémy v Jundrově. V době rekonstrukce ulice Kamenomlýnská, kdy v Jundrově dočasně vzroste tranzitní doprava, prosadíme opatření zvyšující bezpečnost chodců na ulicích Veslařská a Optátova. Pro toto období rovněž prosadíme instalaci semaforů na křižovatku Veslařská – Optátova. Dohlédneme na to, aby MHD v Jundrově fungovala spolehlivě a ke spokojenosti Jundrováků. Dále např. znemožníme průjezd automobilů mezi dětským hřištěm na Dubové a Společenským centrem Večerka.

7. Jsme pro transparentní rozhodování. Proč se většina důležitých věcí v Jundrově nerozhoduje veřejně na jednání zastupitelstva, ale při neveřejném jednání rady městské části? Navrhli jsme snížení počtu členů zastupitelstva z 15 na 11, pak dle zákona rada nevzniká a vše se projednává veřejně na zastupitelstvu. S tímto návrhem jsme zatím neuspěli, pro ostatní politické subjekty v Jundrově není až taková otevřenost vítána.

8. U rozhodování přemýšlíme! Členové našeho hnutí zanalyzovali projekt dokončení rekonstrukce školního hřiště, jehož součástí bylo zbudování parkoviště aut v Rozmarýnové ulici. Nelíbilo se jim to. Nastudovali stavební normy, přesvědčili projektanta i stavební úřad a parkoviště je v Sosnové ulici. Rozmarýnovou courají dál bez obav děti do školy.

9. Jsme pečliví. Další člen hnutí Jundrováci se podivoval číslům z energetického auditu, který obhajoval žádost o dotaci na zateplení školky. Našel chyby a zabránili jsme velkému průšvihu s vracením dotace a placením pokut.

10.  STARÁME SE O JUNDROV HLAVOU A SRDCEM.Hledáme chytrá řešení všech problémů, přemýšlíme nad tím, co udělat pro to, aby se nám všem v Jundrově žilo lépe. A o realizaci dobrých nápadů se zasadíme s maximálním nasazením a nadšením.
VOLBY 2022:

JUNDROVÁCI SLIBUJÍ


Ještě jednou a ze srdce děkujeme za podporu v proběhlých komunálních volbách. Dovolte mi proto informaci o tom, jak jsme naložili s hlasy, které jste nám jako voliči dali.

5 zastupitelů v 15členném zastupitelstvu je pro nás historický úspěch, kterého si velmi vážíme. Předpokládáme, že jste nás volili pro to, co jsme Vám nabízeli před volbami.
Kvalita úřadu, školských zařízení a také trpělivá práce na územním plánu ve prospěch Jundrova byly naše klíčové body programu. Tím pádem byly pro nás stěžejním faktorem pro rozhodování, jak dál. (Budeme samozřejmě pracovat na veškerých tématech, které Jundrov má a bude mít, ale na rozdíl od našich konkurentů neslibujeme nikdy všechno….není to reálné, zejména v rámci kapacity a znalostí, kterými naši kandidáti vládnou.)

Výsledky ustanovily složení nového zastupitelstva pouze ze tří stran – Zelená pro náš Jundrov (7 zastupitelů), JUNDROVÁCI (5) a ODS (3)
I přes nepochybný úspěch nám ale nebyl dán nejvyšší počet mandátů. Kolegové ze Zelené pro náš Jundrov jich sice získali méně než v minulosti, pořád ale o 2 více než my. Jako takovým jim náleží možnost obsazení pozice starosty či starostky Jundrova. Naše představa o změně na této pozici tudíž není uskutečnitelná. 

Protože nám ale jde zejména o prosazení našeho programu, nejsou pro nás vedoucí pozice – tedy mimo starosty i jeho zástupce-místostarosty – tak důležité jako pro jiné. Dohodli jsme se tedy na koalici se Zelenou pro náš Jundrov, s tím, že JUNDROVÁCI budou mít 3 radní v pětičlenné radě městské části a naši partneři budou mít pozici starosty a místostarosty. Rozhodli se je obsadit stejně jako doposud.
Naši radní budou mít mimo většiny v exekutivním orgánu každý konkrétní agendu, za kterou budou v rámci Rady primárně zodpovědní.
Dobří počtáři namítnou, že existovala ještě jedna možnost koalice, a to osmičlenná s ODS (z 15 zastupitelů). I když jsme tuto možnost poctivě probírali, nezdála se nám pro následující 4 roky v zastupitelstvu vhodná. Prvním důvodem byla samozřejmě vratkost takové minimální většiny. V rámci setkání nám kolegové z ODS argumentovali programovým průnikem, nicméně v rámci toho, že ODS slíbila v kampani úplně všechno všem, to nebylo až tak těžké. Naopak bezbřehost programu na nás nepůsobila dobře (a možná i na voliče vzhledem k volebnímu výsledku i přes masivní kampaň). Naopak o Územním plánu ani slovo a přitom doyen místní buňky kdysi jednoznačně prohlašoval zastavění Juranky za hotovou věc…Všichni zástupci této strany jsou ale noví a neokoukaní kandidáti, takže jim dejme šance dokázat, že v zastupitelstvu nebudou kvůli podávaní trestních oznámení na radu, ale pro zodpovědnou, i když opoziční práci.
Věříme, že naši voliči (31,4 % volících) jsou inteligentní lidé a pochopí, že i když opět nejsme v záři reflektorů, bude náš hlas v rámci síly v radě slyšet. Ještě více pak doufáme, že nejen oni, ale všichni Jundrováci během následujících 4 let ocení poctivou práci založenou na faktech a dialogu, kterou všichni naši zastupitelé, ale i členové výborů a komisí slibují.
Ano, to Vám SLIBUJEME!
Ondřej Šťastník
Radní pro oblast územního plánu a dopravy

ondrej@jundrovaci.cz
 

Diskuse

Jméno: Email:
Předmět:
Text: