promoImage.jpg, 186kB

Proč volit hnutí JUNDROVÁCI?

1. Přinesli jsme svěží styl politiky, naše motto zní: „Politika není byznys, ale služba občanům!“ Říkáme věci na rovinu, ale nikoho nestrašíme, a chceme, aby lidé věděli o tom, co dělají jejich zastupitelé a proč.

2. Postarali jsme se o to, aby radnice byla otevřená k občanům.
Prosadili jsme otevřená výběrová řízení na veřejné zakázky, audit úřadu městské části, zpravodaj prezentující protichůdné názory. A co zveřejňování videozáznamu z jednání zastupitelstva? Samozřejmost. Ale jen pro Jundrováky. Zatím se nám nepodařilo prosadit, aby video pořizoval a zveřejňoval úřad. Děláme to zatím sami, ve vlastním volném čase a za vlastní náklady na www.jundrovskatelevize.cz

3. Nekompromisně hájíme zájmy občanů proti zájmům developerů, soustavně a úspěšně bojujeme proti změně územního plánu, která by z Juranky a z Káčat udělala zónu pro masivní výstavbu. Chceme územní plán od profesionálů, kteří budou dbát o zájmy občanů.

4. Usilujeme o zlepšení životního prostředí v Jundrově. Úspěšně jsme dosáhli maximálního omezení pálení zahradního odpadu, staráme se o kultivaci ploch veřejné zeleně a o rozšiřování veřejných míst, kde by občané Jundrova mohli relaxovat a trávit volný čas.

5. Řešíme problémy občanů s parkováním. Podíleli jsme se na tom, že v tuto chvíli je vydáno územní rozhodnutí pro výstavbu parkovacího domu pod Dubovou. Naší ambicí je zajistit pro stávající jundrovské občany v příštích čtyřech letech minimálně 100 nových parkovacích míst.

6. Řešíme dopravní problémy v Jundrově. V době rekonstrukce ulice Kamenomlýnská, kdy v Jundrově dočasně vzroste tranzitní doprava, prosadíme opatření zvyšující bezpečnost chodců na ulicích Veslařská a Optátova. Pro toto období rovněž prosadíme instalaci semaforů na křižovatku Veslařská – Optátova. Dohlédneme na to, aby MHD v Jundrově fungovala spolehlivě a ke spokojenosti Jundrováků. Dále např. znemožníme průjezd automobilů mezi dětským hřištěm na Dubové a Společenským centrem Večerka.

7. Jsme pro transparentní rozhodování. Proč se většina důležitých věcí v Jundrově nerozhoduje veřejně na jednání zastupitelstva, ale při neveřejném jednání rady městské části? Navrhli jsme snížení počtu členů zastupitelstva z 15 na 11, pak dle zákona rada nevzniká a vše se projednává veřejně na zastupitelstvu. S tímto návrhem jsme zatím neuspěli, pro ostatní politické subjekty v Jundrově není až taková otevřenost vítána.

8. U rozhodování přemýšlíme! Členové našeho hnutí zanalyzovali projekt dokončení rekonstrukce školního hřiště, jehož součástí bylo zbudování parkoviště aut v Rozmarýnové ulici. Nelíbilo se jim to. Nastudovali stavební normy, přesvědčili projektanta i stavební úřad a parkoviště je v Sosnové ulici. Rozmarýnovou courají dál bez obav děti do školy.

9. Jsme pečliví. Další člen hnutí Jundrováci se podivoval číslům z energetického auditu, který obhajoval žádost o dotaci na zateplení školky. Našel chyby a zabránili jsme velkému průšvihu s vracením dotace a placením pokut.

10.  STARÁME SE O JUNDROV HLAVOU A SRDCEM.Hledáme chytrá řešení všech problémů, přemýšlíme nad tím, co udělat pro to, aby se nám všem v Jundrově žilo lépe. A o realizaci dobrých nápadů se zasadíme s maximálním nasazením a nadšením.


Dejte nám, prosím, svůj hlas i v komunálních volbách 23. a 24. září 2022 a my uděláme vše pro to, abychom to co deklarujeme výše nadále prosazovali.

Diskuse

Jméno: Email:
Předmět:
Text: