promoImage.jpg, 186kB

Zpět na seznam novinek

Podporujeme

Hnutí Jundrováci se rozhodlo pro komunální volby spojit síly s iniciativou „A co Brno?“

 

Proč jsme tak učinili?

 

Jako politické hnutí vzniklé z iniciativy občanů městské části Brno-Jundrov preferujeme konkrétní body programu a konkrétní představitele. Dle našeho názoru je pro volby do komunálních samospráv výrazně lepší mluvit o reálných věcech, které prezentují konkrétní lidé, než o obecných politických tématech prezentovaných celostátními politickými stranami s ideologickým vymezením levice/střed/pravice. Chceme změnit stereotyp toho, že často volíme komunální kandidáty stejně jako do vyšších pater samosprávy (Poslanecká sněmovna ČR, Senát ČR či dokonce i Prezident ČR) spíše pocitově. Představitelé politických stran na komunální úrovni poté nepřinášejí žádné myšlenky, pouze dostatečně dlouho setrvají v místní organizaci či kandidátce, tak aby v případě úspěchu strany na celostátní úrovni měli i oni šanci na zvolení do komunální politiky.

 

Náš názor je, že politika není byznys, ale služba občanům. Sami tak ve svém volném čase a za své peníze prosazujeme myšlenky, které považujeme za správné. Voliči mají možnost volit nás na základě jasného programu a tváří a také to tak udělali v roce 2010.

 

Hnutí „A co Brno?“ je nám sympatické ve svém postoji, který je podobný výše uvedenému. Chce formou podpisů získat od občanů jasnou podporu osob a myšlenek, které prosazují. Je to těžší a možná i tak trochu „donkichotská“ cesta. My ale věříme, že je správná. I přesto, že nemusí uspět – to je zcela na voličích – férově dopředu říká, co chce. Nejsou to hesla, že bude líp, že to dokázali nebo že zdroje jsou. Jsou to konkrétní lidé a konkrétní témata.

 

naše klíčová tři témata jsou totožná s tématy „A co Brno?“, resp. v případě posledního je toto iniciativou „A co Brno?“ podporováno:

 

  1. Územní plán tvořený profesionály a projednaný s občany (potřebujeme kvalitní plán rozvoje Brna bez lobbistických tlaků, jehož vývojové verze budou opakovaně projednávány s veřejností), v maximální míře respektující názory městských částí na rozvoj jim svěřených území.
  2. Otevřená radnice (chceme profesionální a vstřícné úředníky státní správy, tedy rychlé, kvalitní a příjemné vyřizovaní záležitostí občanů, stejně jako kvalitní informace o práci úřadů).
  3. Zákaz pálení zahradního odpadu, (které je navíc regulováno každou městskou částí jínak, je okatě nedodržováno i v tom, co občané pálí. Chceme čistý vzduch v celém Brně a tedy jak nekompromisní vymáhání dodržování vyhlášek, tak i nabídku dalších možností zbavení se zahradního odpadu).

 

Podporujeme proto iniciativu „A co Brno?“ a nominovali jsme své zástupce na kandidátní listinu „A co Brno?“ pro volby do Zastupitelstva statutárního města Brna. Stejně tak lze najít kandidáty „A co Brno?“ na naší kandidátce pro volby do zastupitelstva MČ Brno-Jundrov.

 

Brno, dne 2. července 2014                              

Diskuse

Jméno: Email:
Předmět:
Text: