promoImage.jpg, 186kB

Zpět na seznam novinek

Anketa občasníku Náš Jundrov

Obdrželi jsme anketní otázky občasníku občanského sdružení Náš Jundrov

Ondřej Šťastník za Jundrováky odpovídá:

 

Kam by měl Jundrov v příštích čtyřech letech směřovat?

 

Jundrov má své osobité kouzlo. Je to překrásné místo k žití, taková vesnice uprostřed města. Stojí za to, snažit se o zachování této atmosféry. I proto považuji za svou prvořadou povinnost usilovat o to, aby se Jundrov nestal tranzitní zónou pro potenciální sídliště na Jurance. Než jsme jako hnutí Jundrováci (původně pod názvem Jundrov žádá nové tváře) aktivně v roce 2010 vstoupili do politiky, počítal koncept nového územního plánu s tím, že na Jurance vyroste čtvrť pro více než 4000 obyvatel. Takový druhý Jundrov, téměř bez infrastruktury. I díky našemu úsilí šel zatím tento plán k ledu. Přesto chci neustále bdít nad tím, aby se nějaký politický kujón nepokusil nenápadně záměr zastavění Juranky oživit a prosadit ho proti vůli Jundrováků.

Rád bych přispěl k zachování neopakovatelné atmosféry Jundrova tím, že podpoříme budování prostor, kde se mohou sousedé scházet, zejména hřišť, pro děti i pro dospělé, a odpočinkových ploch na různých místech. Okolo nás musí být víc míst, kde si sousedé mohou spontánně a přátelsky spolu popovídat.

 

Co Jundrovu v současné době nejvíce chybí a jaké máte řešení?

Jundrovu nejvíce chybí zastání na velké brněnské radnici. V minulém zastupitelstvu města Brna byl jediný jundrovský zastupitel, který toho za 4 roky pro Jundrov moc neudělal. A bohužel řadu rozhodnutí důležitých pro Jundrov nelze přijmout v kompetenci místního zastupitelstva, rozhoduje o nich Brno. I proto jsem se rozhodl přijmout výzvu hnutí "A co Brno?" a kandidovat jako lídr hnutí "A co Brno?" do zastupitelstva města Brna. Mým cílem bude mimo jiné zlepšit spolupráci jundrovské radnice s Magistrátem města Brna. V příštích čtyřech letech bude pravděpodobně probíhat rekonstrukce a rozšíření městského okruhu v úseku mezi Žabovřeskami a Pisárkami. Chci se zasadit o to, aby se dopravní stres vyvolaný stavebními pracemi co nejméně dotkl Jundrováků a výsledek rekonstrukce byl Jundrovu k užitku.

Jaký je váš vztah k Jundrovu?

Jsem pyšný na to, že jsem občanem Jundrova. Za jedenáct let, co v Jundrově bydlím, mi toto krásné místo přirostlo k srdci. A tak se snažím pro Jundrov taky něco udělat. Poslední čtyři roky jsem dostal příležitost působit jako radní a zastupitel městské části. Mám štěstí, že jsem obklopen skvělou partou sousedů z hnutí Jundrováci, kde se vzájemně doplňujeme jako tým a společně máme sílu a odhodlání Jundrov dále zkrášlovat a zvelebovat. Je inspirativní, že tak všichni z hnutí Jundrováci konají s velkým entuziasmem a zcela nezištně. To pro mě je Jundrov. 

 

Ondřej Šťastník

 

Diskuse

Jméno: Email:
Předmět:
Text: